• تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، ساختمان180، پلاک168، طبقه2، واحد23
  • info@aftab-mp.com
  • 021-88710354

معرفی Processor های سرور‌های G10

  • خانه / معرفی Processor های سرور‌های G10

معرفی Processor های سرور‌های G10

  • توسط aftab-mp |
  • دیدگاه ها غیر فعال

HP G10’s Server’s Processors

در این بخش می خواهیم به طور مختصر به معرفی Processor های سرور‌های G10 بپردازیم:
در این سرور‌ها از سری جدید Processor های جدید کمپانی Intel استفاده می گردد. در مدل های پیشین شاهد ورژن های مختلف CPU بودیم به عنوان مثال سرور‌های G9 از ورژن‌های V3 و V4 پشتیبانی می کردند. در اینجا لازم است نکته ای را در خصوص ورژن‌های قبلی سرور‌های HP عنوان کنیم و آن این است که که کمپانی Intel سه رده CPU با کد‌های E3 و E5 و E7 را در محصولات خود داشت که مدل E3 فقط بر روی سرور های سری 100 و مدل E5 فقط بر روی سری 300 و مدل E7 فقط بر روی مدل های سری 500 قابل نصب بودند اما همانطور که در مباحث قبلی مطرح شد سرور‌های سری DL980 نیز از سری E7 پشتیبانی می کنند.با این تفاسیر با توجه به ورژن CPU نصب شده بر‌روی سرور می‌توانستیم سری سرور ‌را تا حدودی مشخص نماییم.
پردازنده‌های جدید Intel Xeon Scalable هم اکنون در چهار پیکربندی زیر ارائه شده‌اند:

پردازنده‌های سری platinum

پردازنده‌های سری Platinum زیرساختی جدید برای امنیت، سرعت و سرویس هیبرید کلود را در مراکز داده فراهم می‌کنند. این پردازنده‌ها با وجود امنیت بی‌نقص و عملکرد استثنایی پردازش در حالت‌های دو، چهار و هشت سوکته برای Misson Critical، آنالیز بلادرنگ، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و حجم‌های کاری Multi-Cloud ساخته شده‌اند. این پردازنده‌ها طوری طراحی شده‌اند که سرویس‌های داده را مطمئن ارایه دهند و رشد قابل توجهی را در I/O، حافظه، ذخیره‌ساز و تکنولوژی‌های شبکه فراهم کنند. پردازنده سری 8000 خانواده Platinum با توجه به فراهم نمودن 224 هسته و پشتیبانی از 12 ترابایت حافظه، بهترین انتخاب برای Mission Critical و آنالیز بلادرنگ است.

پردازنده‌های سری Gold :

پردازنده‌های سری Gold برای مراکز داده‌ انترپرایزی، محاسبات Multi-Cloud و شبکه، بهینه شده‌اند. پردازنده‌های Gold سری 5000، با قابلیت اطمینان بالا، ویژگی مقرون‌به‌صرفه بودن و امنیت سخت‌افزاری بالا عملکرد بهبود یافته‌ای را ارائه می‌دهند. این پردازنده، مقیاس‌پذیری را با وجود چهار سوکته بودن فراهم می‌کند در نتیجه برای طیف گسترده‌ای از حجم کاری مناسب است. سری 6000 از خانواده‌ی Gold حداکثر با 88 هسته شامل 4 سوکت 22 هسته‌ای و پشتیبانی از 6 ترابایت حافظه عرضه می‌شود.

پردازنده‌های سری Silver :

پردازنده‌های سری Silver برای عملکرد خوب سخت‌افزاری و نیازهای امنیتی در زمینه‌ی محاسبات مراکز داده، شبکه و بهینه کردن ذخیره‌سازها، به سازمان‌های متوسط و سازمان‌هایی که IT در آنها در حال رشد است، پیشنهاد می‌شوند. با مصرف تنها 70 وات، پردازنده‌هایی کم‌مصرف هستند و سری 4000 از خانواده Intel Xeon Scalable، حداکثر 24 هسته و دو سوکت را به همراه 1.5 ترابایت حافظ پشتیبانی می‌کند.

پردازنده‌های سری Bronze :

پردازنده‌های سری اینتل Bronze برای کسب‌وکارهای کوچک و سرورهای ذخیره‌سازی ابتدایی و رده پایین، ارائه شده‌اند. ویژگی‌های دسترس‌پذیری و Serviceability در سطح سخت‌افزار طوری طراحی شده‌اند که راهکاری مناسب برای کسب‌وکارهای رده پایین ارائه می‌دهند. برای مثال پردازنده‌ی سری 3000 از خانواده ی Bronze حداکثر با 16 هسته (دو سوکت 8 هسته‌ای) و پشتیبانی از 1.5 ترابایت حافظه ارائه می‌شود. این سری پردازنده‌ها با 85 وات مصرف، جزو پردازنده‌های کم‌مصرف محسوب می‌شوند.

منبع hpesolutions