• تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، ساختمان180، پلاک168، طبقه2، واحد 32
  • info@aftab-mp.com
  • 021-88710354

پیاده سازی پروژه ی میشیگان VMware در اروپا جهت ارتقای شبکه ‌های مجازی

  • خانه / پیاده سازی پروژه ی میشیگان VMware در اروپا جهت ارتقای شبکه ‌های مجازی

پیاده سازی پروژه ی میشیگان VMware در اروپا جهت ارتقای شبکه ‌های مجازی

  • توسط aftab-mp |
  • دیدگاه ها غیر فعال

پروژه میشیگانِ شرکت VMware پیش‌ نمایشی از ابزار های شبکه ‌های مجازیِ در حال‌ توسعه را ارائه ‌می دهد .

شرکت VMware در حال ارائه ی فناوری میشیگان به اروپا است تا از این طریق بتواند امنیت شبکه‌ ها را در فضای Cloud ترکیبی همچون امنیت مرکز داده ‌های خصوصی ، بالا ببرد .

این شرکت در کنفرانس اروپاییِ خود ، VMworld ،از ویژگی ‌ها و ابزارهای جدیدی پرده برداری کرد که عملکرد ساده تر اپلیکیشن ­ها در پلتفرم Cloud ترکیبی خود و هم چنین افزایش طیف عملیات مدیریتی ممکن در Cloud عمومی خود یعنی vCloud Air ، که می ‌تواند به Cloud خصوصی از طریق vSphare متصل شود ، را موجب می شود .

این شرکت همچنین از یک فناوری جدید به نام پروژه‌ ی میشیگان هم رونمایی کرد که می ‌تواند یک gateway امن را بر روی  vCloud به همراه سیستم بازیابی اطلاعات و خدمات اختصاصی Cloud در اختیار کاربران قرار دهد . این فناوری از VM migration و گسترش شبکه و حریم کاربر با کاهش زمان عدم سرویس دهی مدیریت Cloud ترکیبی ، پشتیبانی می کند . هم چنین گفته شده است که از آن می توان برای تکامل هزاران ماشین مجازی به محض تقاضا ، با اتصالات امن استفاده کرد .

VMware همچنین ابزار سرویس دهی که برای ارائه ی زیرساخت vCloud Air ، استفاده می شود را هم ارتقا داده است . نسخه ‌ی ۸ vCloud Director می ‌تواند به ۴۰۰۰ ارائه دهنده ی سرویس در شبکه ی vCloud Air جهت پیوست پیشنهادشان به Cloud خصوصی مشتریان از طریق قابلیت‌ های جدید Cloud ترکیبی ، کمک کند . نسخه ‌ی ۸ اکنون از۶  vSphere و Vmware NSX 6.1.4 پشتیبانی می ‌کند .

یکی دیگر از ابزارهای جدید به نام Monitoring Insight ، به ارائه دهندگان خدمات ، تعدادی از ابزارهای تحلیلی جهت حداکثر سازی استفاده از زیر ساخت ‌های Cloud را پیشنهاد می دهد ، ابزارهایی برای تحلیل میزان بهره مندی مشتریان از بالاترین سطح کارایی. دیگری مربوط می ‌شود به « مدیریت پیشرفته دسترسی هویت » که می‌ تواند با پشتیبانی از Single Sign-on یا SSO (شناسایی یگانه) ، راهبری واحد و مدیریت نقش ها ، سرویس ‌های شناسایی پیش‌ فرض را در فضای cloud عمومی vCloud Air گسترش دهد .

VMware همچنین نگاهی هم به بخش شبکه دارد . با در ‌دسترسی عموم قرار دادن پلتفرم vCloud NFV و برنامه‌ ی اعتبار بخشی جدید ، VMware امیدوار است که شرکای ارائه دهنده ی خدماتش بتوانند عملکرد مجازی سازی شبکه ی خود را سرعت ببخشند . VMware می ‌گوید که پلتفرم NFV آن اکنون ۴۰ عملکرد شبکه‌ ی مجازی را از ۳۰ فروشنده ‌ی مختلف پشتیبانی می ‌کند و برنامه ی اعتبار بخشی نیز به دیگر فروشندگان مجوز مجازی سازی شبکه هایشان ، برای سازگاری با VMware را می دهد . VMware اخیراً ابزار OpenStack خود را هم بروز رسانی کرد و این در حالی بود که نسخه ‌ی جدید vCloud Director برای NFV نیز بروز رسانی شده است.