• تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، ساختمان180، پلاک168، طبقه2، واحد23
  • info@aftab-mp.com
  • 021-88710354

مموری های NVDIMM

مموری های NVDIMM

  • توسط aftab-mp |
  • دیدگاه ها غیر فعال

مموری های NVDIMM

 

سرورهای G10 از Smart Memory های Registered (RDIMM) و Loud Reduced (LRDIMM) و NVDIMM پشتیبانی می کنند. در زیر به صورت مختصر به بررسی نمونه NVDIMM می پردازیم:

در این گونه memory ها با قطع جریان برق از سرور اطلاعات موجود در رم از بین نمی رود.در این گونه memory از chip‌های SSD و باطری جهت ذخیره اطلاعات بعد از قطع برق استفاده می شود. NVDIMM ها به چهار دسته F و N و P و X تقسیم می‌شوند:

NVDIMM-F:
در این نمونه رم از chip های SSD استفاده شده بطوری که می توان این نوع از رم را همانند DRAM DIMM ها استفاده نمود ولی باید توجه داشت به دلیل استفاده از SSD سرعت کمتری نسبت به chip های DRAM در اختیار کاربر قرار می دهند.

NVDIMM-N
در این نمونه از دو نوع chip استفاده شده هم نمونه SSD و هم نمونه DRAM.هنگام قطع برق اطلاعات به chipهای SSD بر روی رم منتقل می گردند. جهت انجام این عمل بعد از قطع برق رم فوق از باطری موجود بر روی آن استفاده می نماید و بعد برقراری جریان برق اطلاعات دوباره بر روی chipهای DRAM منتقل می گردند.

NVDIMM-F
خصوصیات این رم توسط JEDEC در سال 2018 منتشر گردید.این گونه رم اجازه ذخیره اطلاعات موجود در رم را توسط تکنولوژی ReRam همراه با یک رابط DDR5 را می دهد. نمونه NVDIMM-P در حقیقت یک DRAM ماندگار است که به Flash Memory خارجی جهت memory cache دسترسی دارد.

NVDIMM-X
این گونه رم نمونه DDR4 همراه با chipهای SSD و chipهای DRAM بر روی بعضی ماژول ها است که توسط Xitore توسعه داده شده است.

 

منبع @hpesolutions