• تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، ساختمان180، پلاک168، طبقه2، واحد 32
  • info@aftab-mp.com
  • 021-88710354

اتاق سرور google

اتاق سرور google

  • توسط aftab-mp |
  • دیدگاه ها غیر فعال

شرکت گوگل یکی از بزرگترین کمپانی های فناوری جهان محسوب شده که تاکنون توانسته با جستجوگر خود بر مطرح بودنش بیافزاید. این شرکت واقع در سیلیکون ولی همچون دیگر شرکت ها و سازمان ها برای خود دیتاسنتر یا همان اتاق سروری داشته که بسیار بزرگتر و پرحجم تر از اتاق سرور دیگر کمپانی ها محسوب می شود. زیرا بیشتر داده ها جستجو این کمپانی در اتاق سرور گوگل قرار داشته و اگر مشکلی برای آن رخ دهد ضرر هنگفتی را به دنبال خواهد داشت. اما مواردی وجود داشته که درباره اتاق سرور گوگل بوده و اطلاعات جالبی را ارائه میدهد . اطلاعاتی که می تواند آگاهی شما را نسبت به دیتاسنتر یا همان اتاق سرور گوگل افزایش دهد. در بیشتر مواقع گوگل اطلاعات کاملی درباره اتاق سرور خود ارائه نمیدهد و آنها را در هاله ای از ابهام باقی می گذارد. در این میان جزئیاتی وجود داشته که موجب موفقیت کمپانی های رقیب خواهد شد و در این میان بایستی به شکل پنهان باقی بماند و دیگر شرکتی از آن با خبر نباشد.

به طور کلی تعداد دیتاسترهای گوگل به ۱۷ مرکز می رسد که بیش از ۱۲ مرکز در ایالات متحده و ۵ مرکز نیز در اروپا جای گرفته است. این تعداد حجم بسیاری از داده ها را در بر می گیرد که می تواند سرنوشت یک شرکت را تغییر دهد.

تعداد سرورهای کلی گوگل در تمامی دیتاسنترها به ۴۷۰ هزار سرور می رسد که در نوع خود بی نظیر است. این تعداد وظیفه ضبط داده جستجوگر را برعهده داشته و اگر برای برخی از آنها مشکلی به وجود آید بایستی شاهد ضرر هنگفتی برای گوگل بوده و جستجوگر نیز عمده اطلاعات خود را از دست می دهد